کلسیم آمونیوم نیترات (CAN)

Calcium Ammonium Nitrate (CAN)

کلسیم آمونیوم نیترات CAN :

کود کلسیم آمونیوم نیترات از طریق افزودن کربنات کلسیم به دوغاب نیترات آمونیوم تولید می­گردد. در واقع در تولید کود نیترات آمونیوم جامد، می­توان آنرا با پرکن های جامد ترکیب کرد. معروف ترین پرکن نیز کلسیم کربنات به شکل سنگ آهک، دولومیت و یا به صورت محصول جانبی کلسیم کربنات می­باشد برای مثال یک فرآیند نیتروفسفات برای رسیدن به محصول در صنعت بنام کلسیم آمونیوم نیترات شناخته می­شود (CAN) که در نهایت قطعه قطعه شده و گرانول می­شود.

از نقطه نظر خواص فیزیکی و شیمیایی، کلسیم آمونیوم نیترات (CAN)، این محصول در آب قابل انحلال بوده و لیکن حلالیت آن گرماگیر است و لذا از آن در بسته های سردکننده سریع هم استفاده می­گردد.

موارد کاربرد CAN :

بیشترین کاربرد کلسیم آمونیوم نیترات ، استفاده از آن بعنوان کود شیمیایی می­باشد. کود CAN بطور متوسط دارای 8% کلسیم و 21-27% نیتروژن می­باشد. استفاده از کود CAN عمدتاً برای خاک های اسیدی می­باشد زیرا میزان اسیدی کردن خاک در استفاده از این نوع کود، کمتر از سایر کودهای ازته می­باشد. همچنین CAN همچون نیترات آمونیوم، در بسته های سردکننده سریع هم استفاده می­گردد.

 

 

در بخش مقالات به معرفی دسته ای از محصولات شیمیایی پرداخته شده است. شایان ذکر است محصولات نام برده شده شامل مطالعات امکانسنجی می باشد. در گزارشات امکانسجی به وضعیت بازار، فرایندهای تولید و اطلاعات سرمایه‌گذاری مورد نیاز پرداخته شده که تمامی این اطلاعات قابل ارائه به مشتریان می باشد.
این مقالات توسط شرکت آلما شیمی پاسارگاد برای شما تهیه شده است.